Jak lepiej wykorzystać wakacje?

Jest lato, nadchodzą wakacje. To okres wypoczynku. Co lubisz robić najbardziej w tym czasie?

Ja kocham podróże i fotografię. Na wyjazdach wstaję o 3-4 rano i wychodzę w las, pola, łąki. Poszukuję okazji, aby sfotografować przyrodę.

Zobacz moje ostatnie zdjęcia z przed tygodnia

Jednak w lato częściej zdarzają się dni, które są zachmurzone, deszczowe. W tym czasie wiele osób się nudzi. Jednak nie pozwól, abym mógł Cię do nich zaliczyć! Twój czas jest cenny i dobrze jest go optymalnie wykorzystać. Już sam fakt, że czytasz ten blog wskazuje na to, że chcesz się rozwijać i być kimś lepszym!

Jednym ze sposobów jest spędzenie takich dni z książkami. Dlaczego warto czytać książki? Zobacz, co mówią sławni ludzie:

Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko zapracowali – Sokrates

Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma przewagi nad kimś, kto nie umie czytać – Mark Twain

Kim się stajemy zależy od tego, co czytamy kiedy zakończymy już standardową edukację. Najlepszym uniwersytetem ze wszystkich jest kolekcja książek – Thomas Carlyle

Są większe zbrodnie niż palenie książek. Jedną z nich jest ich nieczytanie – Josif Brodski

Jednak jest jeszcze jeden problem. Większość osób nie opanowała szybkiego czytania i nie zna prawdziwej przyjemności, z dużej prędkości… Nie zdają sobie sprawy, jak wiele ciekawych książek można przeczytać w jeden dzień. Ich koncentracja jest niska i błądzą myślami, zamiast skupiać się na czytaniu.

Jeśli i Ty chcesz nauczyć się szybkiego czytania i fajnie spędzić czas, mam dla Ciebie dobrą radę. Kasia Szafranowska, moja znajoma trenerka (to od niej zaczęła się moja przygoda z szybkim czytaniem) organizuje 3-4 lipca w Warszawie swój najlepszy warsztat: Magia Czytania II (nowsza, ulepszona wersja szkolenia). Masz jeszcze 2 dni, aby skorzystać ze zniżki.

Kliknij tutaj!

Pozdrawiam,
Marcin Kijak

PS.: Czy i Ty odważysz się na wielką zmianę? Zmiana tępa czytania i zapamiętywania, to ogromny postęp w każdej dziedzinie życia: w szkole, na studiach, w pracy, w biznesie, w życiu osobistym… Dostajesz ogromną przewagę nad resztą społeczeństwa!

Dlatego już teraz zapoznaj się ze szkoleniem i dokonaj decyzji! Zapewniam, że warto. Zobacz: Magia Czytania II

Tags: , , ,

Leave a Comment