Kto ile czyta i jakie to ma znaczenie?

czytanie książek

czytanie książek

Czy wiesz, ile książek czyta przeciętny Polak?

100? 50? 30? 20?

Niestety statystyki czytania są przygnębiające i kształtują się następująco:

  • Aż  38% Polaków nie czyta ŻADNEJ KSIĄŻKI rocznie!
  • 13% czyta co najwyżej 2 książki rocznie
  • 11% czyta od 3 do 4 książek rocznie
  • 16% czyta od 5 do 10 książek
  • A 20% czyta powyżej 10 książek w ciągu rocznie.

Te ostatnie wyniki dotyczą głównie: studentów i uczniów, którzy muszą to robić i niewielkiego procenta ludzi, którzy odnoszą sukces. Tutaj kłania się znana nam zasada Pareto, czyli 80/20 :)

Książki a zwłaszcza poradniki to wiedza i doświadczenie zebrane latami przez autorów. Mogą zaoszczędzić Ci tysiące błędów (które popełnili autorzy), dziesiątki lat doświadczenia, pieniądze wydane na drogie szkolenia i seminaria.

Czytanie książek branżowych daje Ci olbrzymią przewagę nad konkurencją. A jeśli dużo czytasz już jako student, po ukończeniu studiów masz znacznie większe możliwości, aby dobrze zarabiać.

Pomyśl już teraz, jaki temat jest Ci najbardziej potrzebny i zrób listę książek (najlepiej bestsellerów, książek polecanych przez wybitne osoby, oraz autorstwa ludzi sukcesu) i już dziś zacznij czytać! Wyznacz codziennie min. 1 godzinę czasu na czytanie książek, a Twoje życie zmieni się nie do poznania!

Pozdrawiam

Marcin Kijak

PS.: Pamiętaj też, że im więcej czytasz, tym szybciej czytasz. Zobacz też darmowy kurs szybkiego czytania, aby zwiększyć zrozumienie i codziennie czytać nową książkę!

Tags: , ,

1 Response to "Kto ile czyta i jakie to ma znaczenie?"

Leave a Comment