Szybkie Czytanie – coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach

Od jakiegoś  czasu można zauważyć wzrost zainteresowania tematem szybkiego czytania. Dlaczego tak jest? Dlaczego coraz więcej osób chce szybciej czytać i udaje się na kursy szybkiego czytania?

Jest wiele powodów. Jednym z nich jest czas. Mamy go coraz mniej. Rośnie tempo życia, zwiększa się ilość informacji, jesteśmy przywaleni nadmiarem maili, artykułów, książek. Aby lepiej sobie radzić z tymi okolicznościami, najlepszym rozwiązaniem jest szybkie czytanie.

Potrzebujemy wiedzy. Aby lepiej zarabiać, awansować w pracy, budować trwalsze biznesy, uczyć się lepiej, otrzymywać lepsze stopnie, łatwiej i szybciej zdawać egzaminy… Wiedza to klucz do sukcesu. Oczywiście, jeśli go zastosujesz.

Chcemy być na bieżąco. Pamiętam jeszcze, jak za czasów studiów miałem pierwszy wykład z genetyki. Wykładowczyni na samym początku powiedziała: „To, czego uczycie się teraz, za rok może już być nieaktualne. To, czego uczyli się wasi poprzednicy, już w połowie się zdeaktualizowało. Dlatego czytajcie tylko najnowsze opracowania i róbcie własne notatki.”.

I tak właśnie jest… Dzisiaj wiele z tego, co uczyłem się przez 5 lat, przestało istnieć. Wiedza zmienia się w zastraszającym tempie. Również w pracy czy biznesie musisz być na bieżąco. Inaczej inni Cię prześcigną i wypadniesz z gry.

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

PS.: Zobacz darmowy kurs szybkiego czytania – 50 dni, 15 minut dziennie, 5 x szybciej!

Tags: , ,

Leave a Comment