Szybkie czytanie :: Pamiętaj o przerwach

Szybkie czytanie potrafi być wciągające. Jednak pamiętaj, że mózg już po pół godzinie zaczyna się męczyć jedną czynnością, a po godzinie jest już na tyle zmęczony, że nie pochłania wiedzy. Dlatego jeśli masz przed sobą stos książek które chcesz przeczytać i pragniesz wynieść z nich jak najwięcej, co pół godziny (lub co godzinę) rób kilka minut przerwy. Po kilku takich sesjach zrób dłuższą przerwę.

Wykorzystaj ten czas na krótki spacer, ćwiczenia fizyczne, kinezjologię edukacyjną lub żonglowanie. Ruch zwiększy dopływ krwi do wszystkich partii ciała, w tym mózgu i oczu. Krew zaopatrzy te organy w tlen i składniki odżywcze, co zapewni ich lepsze funkcjonowanie.

Jeśli zapominasz o przerwach, ustaw sobie budzik i przestrzegaj wyznaczonego czasu.

Wyznaczaj nagrody za osiągnięty wynik w szybkim czytaniu. Ustal sobie cel, że przez godzinę przeczytasz minimum 100 stron (lub więcej, w zależności na jakim jesteś poziomie) i gdy osiągniesz ten cel – daj sobie nagrodę. Może to być mały smakołyk, który odżywi Twój mózg i utwierdzi podświadomość w przekonaniu, że warto szybko czytać.

Im częściej będziesz sobie stawiał cele i się nagradzał, tym szybciej będziesz czytać i stanie się to dla Ciebie przyjemnością. Pamiętaj, że podświadomość jest jak małe dziecko które kocha nagrody i zrobi wszystko, aby je osiągnąć. A szybkie czytanie to przecież współpraca umysłu świadomego i podświadomości!

A więc sukcesów w szybkim czytaniu i jak największej ilości nagród :)

Marcin Kijak

Szybkie-Czytanie.eu - Przez wiedzę do sukcesu!

Tags: , ,

Leave a Comment