Szybkie Czytanie z Większą Dawką Energii!

Energia Do Szybkiego Czytania

Energia Do Szybkiego Czytania

Szybkie czytanie to wysiłek dla oczu, mózgu i całego ciała. Tak jak każda czynność, która wymaga koncentracji uwagi, ruchu (tutaj gałek ocznych, a nawet ręki – gdy czytasz ze wskaźnikiem) i pracy całego układu nerwowego. Aby sprostać temu zadaniu, organizm potrzebuje energii.

A oto pięć sposobów na zwiększenie swojej energii aby jeszcze skuteczniej czytać i rozumieć treść Twoich lektur!

1. Wypij wodę

Woda jest Ci potrzebna do funkcjonowania układu nerwowego i krążenia. Pij często a małymi porcjami czystą wodę. Zrezygnuj lub ogranicz napoje słodzone (również aspartamem), herbatę i kawę.

2. Zejdź z krzesła!

Długie siedzenie na krześle, a nawet na wygodnej kanapie spowalnia a nawet tamuje krążenie i przewodzenie nerwowe. Co 40-60 minut wstań, wykonaj kilka ruchów (np. przysiady, podskoki), rozciągnij się.

3. Rozruszaj serce

Po kilku godzinach czytania, nauki czy innego biernego spędzania czasu, wykonaj ćwiczenia aerobowe. Może to być nawet wchodzenie po schodach, krótki bieg czy jazda na rowerze. Ruch stymuluje krążenie krwi i limfy a przyśpieszona praca serca wzmacnia go i zwiększa dopływ krwi, a więc odżywia Twoje ciało!

4. Weź głęboki oddech

Zwróć uwagę, jak oddychasz. Staraj się oddychać przeponowo. Aby ćwiczyć takie oddychanie, połóż co jakiś czas rękę w okolice pępka i oddychaj tak, aby ręka maksymalnie się unosiła i opadała. Aby zwiększyć poziom energii, weź kilka-kilkanaście głębokich oddechów. Połącz ruch i rozciąganie ciała z głębokim oddechem, aby zwiększyć efekt i zminimalizować poświęcony na to czas.

5. Posłuchaj muzyki.

Muzyka wpływa na fale mózgowe, stymulując ten organ. Energetyzująca muzyka doda Ci energii, motywująca muzyka (np. filmowa) zwiększy chęć do czytania a barkowa ułatwi zapamiętywanie tego, co czytasz. Korzystaj z tego!

Podziel się z nami, jak Ty zwiększasz swój poziom energii i motywujesz do szybkiej nauki i czytania!

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

PS.: Najlepsze komentarze na tym blogu nagradzam!

Tags: , , , , , ,

1 Response to "Szybkie Czytanie z Większą Dawką Energii!"

  • Adaś says:
Leave a Comment