Wolne Czytanie :: Problemy Przeciętnych Czytelników

Często przedstawiam zalety, jakie ma szybkie czytanie. Dzisiaj postanowiłem pokazać to od drugiej strony. Wypisałem kilka, przykładowych problemów, z którymi napotykają się przeciętni czytelnicy. Najlepszymi ich rozwiązaniem jest właśnie nauka szybkiego czytania!

„Zaczynam czytać z dużą energią i skupieniem. Jednak już po kilku stronach zauważam, że mój umysł zaczyna błądzić. Gdy kończę paragraf orientuję się, że coś czytałem, ale nie wiem co… Muszę wracać do przeczytanego już materiału aby ponownie go czytać, a to zabiera mnóstwo cennego czasu.”

„Zauważyłam, że moje usta poruszają się w trakcie czytania trudniejszych partii tekstu. Moje tempo czytania jest więc bardzo niskie, porównywalne z tempem mówienia”

„Podczas czytania jestem niecierpliwy. Już po pierwszym zdaniu przewiduje, co będzie w danym paragrafie i przeskakuję do następnego. Jednak często to przeczucie nie jest prawdziwe i w ten sposób  tracę mnóstwo informacji.”

„Wydaje mi się, że w momencie czytania mój umysł jest zawsze o krok dalej niż oczy. Przeskakuję z początku na koniec zdania i orientuję się, że nie rozumiem co czytam. Dlatego wielokrotnie wracam do przeczytanego już materiału, tracąc czas na ponowne jego czytanie.”

„Mam problem z czytaniem zwłaszcza długich dokumentów i tekstów zapisanych małą czcionką. Moje oczy przeskakują z linijki na linijkę, zamiast odczytywać całe zdanie. Gdy próbuję skupiać się na wszystkich wyrazach, czytam w żółwim tempie.”

„Gdy czytam książkę wydaje mi się, że wiem, co autor miał na myśli. Dlatego zamiast czytać skanuję tekst. Jednak okazuje się, ze byłam w błędzie i wcale nie odgadłam jego intencji. Czytając w ten sposób nic nie pamiętam a to mnie frustruje i zniechęca do kolejnych lektur.”

„Nienawidzę lania wody. Gdy czytam, zdaje mi się, że autor nadużywa słów i zdań do wytłumaczenia prostych rzeczy. Wydaje mi się, że tylko tracę czas i energię na czynność, która nic mi nie daje.”

Jeśli i Ty masz podobny problem, jak przedstawione powyżej – to już znasz rozwiązanie! Naucz się szybkiego czytania!

Jeśli jednak Twój problem jest zupełnie inny, napisz o nim w blogu jako komentarz lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie: Zapytaj Marcina o Szybie Czytanie

Pozdrawiam,
Marcin

Szybkie-Czytanie.eu – przez wiedzę do sukcesu!

Tags: , , ,

Leave a Comment