Wyznacz sobie cel szybkiego czytania!

Masz do przeczytania książkę która wygląda jak cegła? Termin goni?

Wyznacz sobie cel czytania i zdecyduj, z jaką szybkością ją przeczytasz! Jeśli jeszcze nie jesteś szybkim czytelnikiem, Twoim celem może być pokonanie średniej krajowej (która teraz wynosi 180-220 słów na minutę). Ustal cel, że będziesz czytać jedną stronę na minutę (średnio 250 snm).

Jeśli już czytasz szybciej, ustal sobie cel, że przeczytasz 100 stron w godzinę i zrób to! Jeśli wybierzesz prędkość czytania 100 stron na minutę, to oznacza że czytasz 1,7 strony na minutę. Trzymaj się tej prędkości, tak jak sportowiec na wyścigach. Pełna koncentracja, wiara we własne siły i osiągniesz cel!

Umysł człowieka jest tak zaskakujący, że potrafi zrobić rzeczy, o których nawet Ci się nie śniło! Jeśli wyznaczysz sobie jako cel - szybkie czytanie i przyłożysz się do tego, osiągniesz go! Wyznaczając konkretne cele, osiągniesz konkretne rezultaty.

Potraktuj czasem szybkie czytanie jak ekscytujący cel, i baw się swoim umysłem, przyśpieszając do granic możliwości. A sam zobaczysz, że te możliwości są tylko ograniczone Twoimi przekonaniami! Gdy je zmienisz, zmienią się Twoje możliwości i otworzy się droga do sukcesu!

Szybkie czytanie jest w zasięgu Twoich oczu, zaufaj mi!

Pozdrawiam
Marcin Kijak

Szybkie-Czytanie.eu – przez wiedzę do sukcesu!

Tags: , ,

Leave a Comment