Zdradzam Moją Receptę Na Sukces…

czytanie książek

czytanie książek

Wczoraj kolejna osoba zadała mi pytanie, jak, gdzie i kiedy czytam książki. Postanowiłem więc, że podzielę się moim sekretem ze wszystkimi czytelnikami! Nie będzie tu porad na temat szybkiego czytania, lecz… po prostu czytania :)

Najlepszym czasem na czytanie książek jest dla mnie poranek oraz wieczór. Rano czytam przed przystąpieniem do pracy. Jest to fragment mojego codziennego, porannego rytuału. Dzięki książkom nastawiam się na wspaniały dzień i koduję nowe informacje.

Już nie jeden pomysł przyszedł mi do głowy w ciągu dnia, dzięki przeczytanej rano książce. Niektóre takie pomysły warte są dużo pieniędzy!

Wieczorem czytam przed zaśnięciem. Jest to ostatnia lub przedostatnia rzecz, którą robię przed spaniem. Wiadomo, że podczas snu umysł porządkuje i „układa” informacje, zebrane podczas dnia. A zwłaszcza z jego końca. Dlatego czytając coś motywującego, inspirującego – uczę się i nastawiam do życia w odpowiedni sposób podczas snu.

Czytam też w podróży. Prawie nigdy nie wychodzę z domu bez książki w plecaku, jeśli mam w perspektywie jazdę autobusem, metrem, pociągiem. Jako alternatywa w momentach, gdy nie mogę czytać – mam ze sobą odtwarzacz mp3 z jakimś ciekawym audiobookiem czy wykładem motywującym.

To niesamowite, jak nawet jedna mała porada którą można znaleźć w książce, potrafi wpłynąć na życie! Jeden trick który może zaoszczędzić setki godzin, tysiące złotych czy poprawić jakość wykonywanych usług i produktów!

Według mnie, nawet jeśli w książce jest chociaż jedna taka informacja, która mi pomoże, to warto było wydać każdą złotówkę na książkę!

Oczywiście pomaga mi szybkie czytanie. Zamiast poświęcać na czytanie godzinę, mogę poświęcić 10 minut a resztę przeznaczyć na wykonywanie ćwiczeń, które są w wielu publikacjach najważniejsze.

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

Trener technik szybkiego czytania i efektywnej nauki

 

Tags: , , ,

2 Responses to "Zdradzam Moją Receptę Na Sukces…"

  • Pawel says:
    • szybkieczytanieblog says:
Leave a Comment